۱۳۹۷/۷/۲۱

کدام دستگاه‌های دولتی بالاترین میزان پاسخگویی به مردم را داشته‌اند؟

کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تازگی گزارشی از نحوه‌ی عملکرد دستگاه‌های دولتی در سامانه‌ی دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، پاسخگوترین و غیرپاسخگوترین وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی تا تاریخ ۹ مهر ۹۷ معرفی شده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت، با انتشار این گزارش، سازمان انرژی اتمی، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نفت را به ترتیب با ۸، ۹ و ۱۴ روز به عنوان دستگاه‌هایی که کمترین زمان پاسخگویی را داشته‌اند و سازمان برنامه و بودجه، جمعیت هلال احمر و وزارت ورزش و جوانان را به ترتیب با ۱۸۴، ۱۶۴ و ۱۱۶ روز، به عنوان دستگاه‌هایی که بیشترین زمان پاسخگویی را داشته‌اند معرفی کرده است.

بر اساس اعلام این کمیسیون، وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین تعداد پاسخ به درخواست‌های ارائه شده در این سامانه را ثبت کرده‌اند و وزارت امور خارجه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان انرژی اتمی با توجه به تعداد درخواست‌های ثبت شده، کمترین درصد نارضایتی از پاسخ‌ها را داشته‌اند.

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات در تیر ماه ۹۶ و با حضور وزرای وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات و فناوری ارتباطات راه اندازی شده است.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت


برچسب‌ها:

|